środa, 14 lutego 2018

Zielona Szkoła - program

Program Zielonej Szkoły – Uroki Lubelszczyzny i Roztocza
7 maja – 12 maja 2018 r.
Dzień I: (wyjazd spod szkoły godz. około 7:30)
Udajemy się w kierunku Lublina, a po trasie odwiedzamy Czarnolas, gdzie „spotkamy się z Janem Kochanowskim”. W drodze do Lublina (ok. 13:00) zatrzymamy się na obiad w kultowym miejscu na gastronomicznej mapie Polski, czyli Karczmie Bida. W Lublinie wraz z przewodnikiem PTTK zwiedzimy to urokliwe miasto trasą napowietrzną, oraz bardzo ciekawą podziemną. Dojazd do Zajazdu Gajówka, który jest naszym miejscem zakwaterowania prognozujemy na ok. 20:00.
Obiadokolacja i zakwaterowanie.
Dzień II: (aktywnie i troszkę na sportowo)
Pobudka, śniadanie. Wyruszamy na aktywne zwiedzanie Roztocza. Wypożyczamy rowery i bezpiecznym szlakiem ok. 7 km w jedną stronę zwiedzamy ten piękny zakątek Polski. Przemierzamy liczne rezerwaty przyrody i udajemy się do miejsca, gdzie jest hodowla konika polskiego – symbolu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Tego dnia możemy też przeżyć niezapomnianą przygodę podczas spływu bardzo bezpiecznym odcinkiem rzeki Wieprz od Obroczy do Zwierzyńca. Wieczorem obiadokolacja. Dyskoteka, gry i zabawy.
Dzień III : (turystyka i degustacja)
Pobudka, śniadanie i wyjazd do zabytkowej zagrody- skansenu Guciów, gdzie będziemy mogli spróbować niecodziennych potraw np. smacznej i pożywnej zupy pokrzywowej ;), ale bez obaw…nie tylko ona jest tan serwowana, ale i bardziej konserwatywne podniebienia znajdą coś dla siebie, potem udamy się do Szczebrzeszyna szukać owego chrząszcza, zwiedzimy zabytki między innymi : cerkiew, rynek miejski, synagogę, oraz grodzisko wczesnośredniowieczne Sąsiadka. Następnie udamy się do Mokregolipia, gdzie dowiemy się tego jak żyją pszczoły, co lubią, czego nie, oraz jak powstaje miód.
Na koniec tej ciekawej lekcji będzie mieć miejsce degustacja różnych roztoczańskich miodów. Można będzie też sobie te najsmaczniejsze zakupić. Następnie odwiedzimy Radecznicę – kościół i miejsce objawień nad wodą, oraz Zwierzyniec i jego największe atrakcje. Powrót do Gajówki. Obiadokolacja np. w formie ogniska ze śpiewem i humorem.

Dzień IV: (Perła Renesansu)
Pobudka, śniadanie, wyjazd do Zamościa. Zwiedzanie z przewodnikiem PTTK Zamościa - dawnej siedziby Ordynacji Zamojskiej, za sprawą unikalnego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta, wpisanego na listę UNESCO, bywa nazywany „Perłą Renesansu”, lub „Padwą Północy”. Zwiedzimy także robiące olbrzymie wrażenie: Ratusz, Katedrę, mury obronne oraz Arsenał. Po powrocie do Gajówki czas na gry i zabawy, oraz podglądanie ciekawych egzotycznych zwierząt żyjących w gajówkowym ZOO.

Dzień V: (…niestety powrót, ale z atrakcjami)
Pobudka, śniadanie, wykwaterowanie i ruszamy na północny zachód, a po drodze zwiedzamy Nałączów/Puławy/Kazimierz Dolny (miejsce do wyboru). W Kozienicach zaś pluskamy się
w rewelacyjnym basenie, oraz zjeżdżamy mega krętymi zjeżdżalniami. Odprężeni jedziemy dalej,
by dotrzeć do Baniochy na godzinę 21:00.


Wszystko w cenie: wyżywienie, noclegi, transport, rowery, kajaki, przewodnicy PTTK x 4, obiad
w Karczmie Bida, bilety wstępu. Możliwe są zmiany w programie i dostosowanie go do np. warunków pogodowych.
Cena ma charakter orientacyjny i jest zależna od liczby uczestników wycieczki. Prognozowany koszt to 540 zł.

Festyn Rodzinny